Žūtbūtinis mūšis už valstybinius miškus: „oligarchams – mediena, miškininkams – špyga“? – VĮ VMU Rokiškio regioninis padalinys

Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Reorganizuojamos valstybės įmonės (toliau kartu – Reorganizuojamos valstybės įmonės): Skaityti toliau »

Privačių miškų savininkų dėmesiui

Norime informuoti visus privačių miškų savininkus, kad traukiant ar sandėliuojant medieną VĮ Valstybinių miškų urėdijos teritorijoje būtina raštiškai suderinti su VĮ Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio regioniniu padaliniu.

Kontaktinis asmuo:

Prekybos vadybininkas Mantas Zamaliauskas

Tel. nr.: +370 686 94120

Gaisringumo žemėlapis

Kategorijos

Priešgaisrinio budėjimo grafikas 2018 metams

Žūtbūtinis mūšis už valstybinius miškus: „oligarchams – mediena, miškininkams – špyga“?

2017-03-30

Aldona MINKEVIČIENĖ

Aštuoniais milijardais eurų vertinami valstybės miškai – ant interesų žaizdro. Prieš „valstiečių“ stumiamą miškų sistemos pertvarką sukilę šalies miškininkai ketvirtadienį suvažiavo į visuotinį protesto mitingą prie Seimo ir prezidentūros, penktadienį visos urėdijos paskelbė dviejų valandų įspėjamąjį streiką.

Argumentų negirdi

Nuo nepriklausomybės iki šiol dirbę Seimai, įvertinę valstybinių miškų reikšmę valstybei ir tautai, nesiryžo išdraskyti gerai tvarkomų miškų sistemos. Pernai rudenį rinkimus laimėję „valstiečiai“  valstybinių miškus ir juos valdančias urėdijas siekia trūks plyš išardyti: sukurti vieną įmonę. Būtent to  daug metų siekia medienos verslo magnatai, kad galėtų be konkurencijos ir jiems palankiomis kainomis užvaldyti valstybinių miškų medieną. 

Dairosi emigracijos krypčių

Rokiškio miškų urėdijos darbuotojai, kurie šiuo metu neatostogauja, penktadienį iš ryto buvo nekalbūs: nežinia dėl darbo, nuoskaudos dėl valdžios nepagrįstų kaltinimų, miškininkų nuolatinis žeminimas. Tokiomis nuotaikomis pastarosiomis savaitėmis gyvena visų urėdijų kolektyvai.

„Kaip gali jaustis žmonės, kai iš jų valdžia tyčiojasi, kai nežino, kas jų laukia po savaitės, mėnesio, metų? Reforma brukama su miškininkais nediskutavus: ten, Vilniuje, jie viską žino ir gali. Dalis mūsų specialistų dairosi, kurią emigracijos kryptį pasirinkti. Ir pats su šeima svarstau, kad greitai gali tekti keisti planus, nes po reformos, jeigu ją prastums, darbo nebeliks“, – apie perspektyvas per įspėjamąjį streiką svarstė Rokiškio miškų urėdijos profesinės sąjungos pirmininkas Mantas Zamaliauskas.

„Buldozeris“ laiduojasi

Jis sakė, jog , miškininkai seniai pritaria miškų valdymo sistemos optimizavimui, yra teikę daug pasiūlymų,  tačiau „valstiečiai“ negirdi nei miškininkų, nei miškininkystės mokslininkų ir ekonomistų. Todėl,  M.Zamaliausko nuomone, susidaro vienintelis įspūdis –reformos „buldozeris“ įjungtas visu greičiu, nes  milijardais vertinamo valstybės turto per palankius politikus siekiantys medienos verslo rykliai nebeleidžia valdžiai delsti…

Gamta davė ženklą

Ketvirtadienį Vilniuje prie Seimo rūmų prasidėjo visuotinis šalies miškininkų protesto mitingas. Jo pradžia sutapo su galingu vėju ir gatves skandinusia liūtimi. Į protestą pakilę miškininkai sakė, jog tai gamtos ženklas, kad į valdžios bandymą išdraskyti valstybės miškų sistemą audringai reaguoja ne tik šios srities specialistai, darbuotojai, bet ir gamta.

„Eismą sutrikdė audra ir liūtis, paskandinusi gatves. Bet lietus jau traukiasi, miškininkai gausiai renkasi“, – mitingo pradžioje „Gimtajam…“ sakė Rokiškio miškų urėdijos profesinės sąjungos pirmininkas Mantas Zamaliauskas. Į protesto mitingą su atributika išvyko per 50 mūsų urėdijos miškininkų ir juos palaikančių rokiškėnų. Prie Seimo suvažiavo per 2 tūkst. protestuotojų  išsakyti nepasitenkinimo Aplinkos ministerijos suplanuota miškų ūkio pertvarkos eiga: reikalavo Seimo, vyriausybės ir Prezidentės valstybinių miškų valdymo optimizavimą vykdyti atsakingai, įvertinus reformos kaštų ir naudos analizę, reformą aptarus su miškininkų bendruomene, o ne pataikaujant medienos verslo magnatams.

Iš visos šalies atvykę miškininkai skandavo: „Miškai visų, o ne kelių“, „Mums miškas svarbus, lietus nebaisus“, „Miškas be miškininkų – miškas – be širdies“, „Miškininkams vietoj darbo – špyga“, „Oligarchams – mediena pusmečiui“ , „Ar emigracija tapo norma?“ , „Reforma =miškų privatizavimas“ ir kt.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Inga Ruginienė sakė: „Mes stiprūs žmonės – stovime. Pamins mus ir paskui eis per kitas sritis“. Mitingo metu ji pranešė: jeigu Seimas iki atostogų patvirtins reformą, bus tariamasi dėl neterminuoto streiko paskelbimo.

Kaltino melu

Į mitingą atvykęs Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas pasigedo urėdijų reformos ekonominės naudos. „Ar taip daromos reformos? Ar tai yra valstybės tikslas, kad žmonės neteks darbo tuose regionuose, kur nedarbas didžiausias?“ – klausė profsąjungų vadovas ir pažadėjo remti miškininkų akcijas. Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Linas Balsys melu vadino oponentų aiškinimą, kad Seimui urėdijų reformos nepatvirtinus, Lietuva nebus priimta į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO). „Tai yra melas. EBPO dokumentuose niekur nekalbama apie jokias urėdijas“, – teigė L. Balsys.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys konservatorius Paulius Saugardas mitinguotojus raginio nenuleisti rankų: kad Seimas  išgirstų jų valią, ir kvietė kovoti dėl savo teisių. Jis  Aplinkos ministerijai siūlė ne urėdijas draskyti, o imtis reformuoti didžiulių interesų apraizgytą atliekų sektorių.  Po maždaug poros valandų diskusijų prie Seimo, mitingo dalyviai prieš nedemokratišką ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą, kurią Seimas nusiteikęs patvirtinti iki atostogų, akciją tęsė prie Prezidentūros.

Laukia

Aplinkos apsaugos komitetas reformos projektą planavo svarstyti penktadienį, nes išvadas, kurių pareikalavo penktadalis parlamentarų dėl miškų pertvarkos ekspertai turėjo patekti ketvirtadienį.  Nepriklausoma ekspertizė turėjo atsakyti tik į du klausimus: ar Miškų įstatymo pataisomis siūloma reforma atitinka teisėkūros principus, yra tinkamai integruota į nacionalinę teisės sistemą ir neprieštarauja Lietuvos tarptautiniams įsipareigojimams bei ar ji teigiamai vertintina vadybiniu ir viešojo administravimo požiūriu. Urėdijų pertvarkos planas numato, kad vietoj 42 urėdijų bus įsteigta valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“.

Įspėjamasis miškininkų streikas visose urėdijose vyko  birželio 30-ąją  nuo 8 iki 10 val. Jo metu urėdijos atliko tik būtiniausias funkcijas.

Informacijos šaltinis: Gimtasis Rokiškis

Spausdinti

Informacija :

Valstybės įmonė
Valstybinių miškų urėdija Rokiškio regioninis padalinys
Identifikacinis nr. 26
Adresas: Sakališkio g. 2, 42110 Rokiškis
Juridinio asmens kodas - 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811
Atsiskaitomosios sąskaitos:
AB „Swedbank" LT457300010153812825
Tel. (8 ~ 458) 7 12 21
Faks. (8 ~ 458) 7 10 14
El.paštas:rokiskis@vivmu.lt.
Miškų sertifikavimas

Translate

Archyvai

Prenumeruoti naujienlaiškius

Įveskite el. pašto adresą ir prenumeruokite mūsų naujienas