Rytoj – “Baltijos miškai 2015” – VĮ VMU Rokiškio regioninis padalinys

Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Reorganizuojamos valstybės įmonės (toliau kartu – Reorganizuojamos valstybės įmonės): Skaityti toliau »

Privačių miškų savininkų dėmesiui

Norime informuoti visus privačių miškų savininkus, kad traukiant ar sandėliuojant medieną VĮ Valstybinių miškų urėdijos teritorijoje būtina raštiškai suderinti su VĮ Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio regioniniu padaliniu.

Kontaktinis asmuo:

Prekybos vadybininkas Mantas Zamaliauskas

Tel. nr.: +370 686 94120

Gaisringumo žemėlapis

Kategorijos

Priešgaisrinio budėjimo grafikas 2018 metams

Rytoj – “Baltijos miškai 2015”

rokmu_logo1Trečią gegužės savaitę unikaliame Kauno rajono gamtos kampelyje – Girionyse – per tris dienas simboliškai prabėgs visi metų laikai miške.Įvairiausia veikla – nuo medžių sodinimo iki medienos perdirbimo – ir darbams atlikti naudojama moderniausia technika, įrenginiai, prietaisai bei technologijos bus demonstruojamos parodoje „Baltijos miškai 2015″.

It realybės šou

Renginys unikalus dėl to, kad gyvai – it koks realybės šou – organizuojamas po atviru dangumi. Be to, vienoje vietoje galima pamatyti visa, be ko savo darbo neįsivaizduoja miško profesionalai, medienos verslo bendrovių darbuotojai, privataus miško savininkai, parkų, skverų, kraštovaizdžio specialistai ir visi kiti, kuriems rūpi gamtos ir skoningas aplinkos tvarkymas.

Tarptautinė miškininkystės paroda trejus metus dalyvius ir lankytojus svetingai priėmė Bugenėlių miške šalia Ukmergės. Šiemet renginys išlaikys tik tradicinę datą – bus organizuojamas trečią gegužės savaitę. Naujoje parodos vietoje laikinosios sostinės pašonėje lankytojų ir dalyvių lauks visa puokštė naujovių: Kauno simfoninio orkestro atliekama Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfonija „Miške”, miškininkų ralis, aplinkos tvarkymo konsultacijos, parodomosios pjūklininkų ir medvežių operatorių varžybos bei nemažai kitų.

Laukia gausaus būrio svečių

„Smagu, kad tarptautinė miškininkystės paroda „Baltijos miškai 2015″ šiemet atkeliauja į Girionis. Viskas čia puikiai dera: gražios miškininkystės tradicijos, kurias puoselėja Dubravos eksperimentinė mokomoji miškų urėdija ir medienos verslu užsiimančios bendrovės, šiai ūkio šakai specialistus rengianti Miškų ir kraštotvarkos inžinerijos kolegija ir net gyvenvietės pavadinimas. Manau, kad tai ideali vieta tokiems renginiams”, – tuo, kad paroda atkeliavo į pakaunę, džiaugiasi Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Trijų didžiausių Lietuvos upių – Nemuno, Neries ir Nevėžio – sankirtoje išsidėstęs Kauno rajonas neretai vaizdžiai vadinamas žaliuoju Lietuvos smaragdu, mat nemažoje jo dalyje ošia miškai. Ne išimtis ir Samylų seniūnija. Čia taip pat gausu miškų, įsikūręs Kauno marių regioninis parkas. Todėl parodos dalyviai galės pasigrožėti vaizdingu Arlaviškių slėniu ir unikaliomis marių šlaitų atodangomis, apžiūrėti modernią vienintelę Lietuvoje kankorėžių aižyklą, Dubravos arboretumą ar pasivaikščioti net keturiais gamtos pažintiniais takais.

Kauno rajono savivaldybės vadovo nuomone, ši paroda – tai puiki galimybė pabendrauti, sužinoti naujovių, išgirsti naudingų patarimų, pasidalyti gerąja patirtimi, pasimokyti ir, žinoma, ką nors įsigyti. „Tikiu, kad „Baltijos miškai” įsitvirtins greta kitų Kauno rajoną Europoje garsinančių parodų”, – teigia meras.

„Apie vyksiančią miškininkystės parodą jau informavome seniūnijas, jos ketina atsiųsti amatininkų, tautodailininkų, medžio drožėjų. Tikiuosi, kad darbštūs ir nagingi mūsų krašto žmonės įdomiai pagyvins šventę. Nuoširdžiai dėkoju parodos organizatoriams, renginio partneriams Aplinkos ministerijai, Generalinei miškų urėdijai bei Kauno miškų ir kraštotvarkos inžinerijos kolegijai už galimybę pristatyti savo kraštą, susipažinti su miškininkystės naujovėmis ir pasidžiaugti vieni kitų laimėjimais”, – sako V. Makūnas.

Parodos „Baltijos miškai 2015″ organizatoriai taip pat džiaugiasi, kad neliko abejingos valdžios institucijos: ją globoti sutiko Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, daug dėmesio rodo Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija, aktyviai į parengiamuosius darbus įsitraukė Kauno rajono savivaldybė, kaip geriau viską atlikti, nuoširdžiai rūpinasi Dubravos eksperimentinė mokomoji miškų urėdija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija.

Prisideda prie pažangos

Parodos nauda bei reikalingumu neabejoja ir aplinkos viceministras Linas Jonauskas. „Tarptautinė miškininkystės paroda „Baltijos miškai” yra ganėtinai jauna. Ji šiemet vyks tik ketvirtą kartą. Džiugu, kad šis renginys prisideda prie pažangaus Lietuvos miškų tvarkymo. Paroda yra išskirtinė tuo, kad joje po atviru dangumi pristatoma labai įvairi miškų ūkio veikla – nuo miško įveisimo iki medienos ruošos. Būtent dėl plačios tematikos ji labai naudinga valstybinių miškų valdytojams, privačių miškų savininkams, medienos pramonės atstovams ir visiems kitiems, besidomintiems miškininkyste ir aplinkos bei kraštovaizdžio tvarkymu. Paroda yra puiki galimybė lankytojams susipažinti su naujausiomis technologijomis ir pažangiausia technika”, – teigia aplinkos viceministras. L. Jonausko nuomone, labai naudinga tai, kad parodos lankytojai turi galimybę ne tik pamatyti eksponuojamą įvairiausią techniką, bet ir pasižiūrėti, kaip ji veikia ir įsitikinti jos pranašumais. „Jei verslininkai demonstruoja ir susirenka daug žmonių tuo pasidomėti, neabejotinai tokia paroda yra reikalinga. Nauda miškininkystės sektoriui priklauso dar ir nuo to, kas parodoje demonstruojama. Jei renginyje galima pamatyti pačias naujausias technologijas, nauda – neabejotina. Netgi, jei kas nors ir nenaudoja demonstruojamų dalykų, tai bent jau pamatyti dėl bendro išsilavinimo tikrai verta. Naujos technologijos, miško technika sparčiai žengia į priekį”, – viceministro nuomonei pritaria ir Paulius Zolubas, Valstybinės miškų tarnybos direktorius.

Girionys – sėkmingas pasirinkimas

Pasak viceministro, labai simboliška ir gražu, kad paroda šiais metais persikelia į Kauno rajoną, Girionis. „Sveikintina, kad parodos organizatoriai pasirinko būtent šią vietą parodai, nes Girionys tradiciškai laikomi miškininkų sostine. Naujoji parodos vieta taip pat patogi geografiniu požiūriu tiek parodos dalyviams, tiek lankytojams. Todėl manau, kad kasmetinė tarptautinė miškininkystės paroda, vykstanti Lietuvos miškininkų sostinėje, galėtų tapti gražia tradicija”, – įsitikinęs L.Jonauskas.

„Parodos rengimas nuolat toje pačioje vietoje ir jos perkėlimas turi savų pliusų ir minusų. Kai paroda kasmet organizuojama tame pačiame miške, žiūrovai įpranta, ir jei yra suinteresuoti, kaskart atvažiuoja. Jei kasmet keliamasi į kitą vietą, manau, galima praplėsti atvykstančiųjų į parodą ratą. Prieš važiuodamas juk kiekvienas pamąsto, ar verta skersai visą Lietuvą keliauti. Jei paroda šalia namų – dažniau pritraukia lankytojus ir iš aplinkinių vietovių”, – samprotauja P. Zolubas.

Viceministras pabrėžia, kad kompleksinę miškų ūkio veiklą vykdančios valstybinių miškų valdytojos – miškų urėdijos – kiekvienais metais aktyviai dalyvauja parodoje. O Valstybinė miškų tarnyba šiemet Girionyse pirmą kartą turės savo palapinę ir pristatys teikiamas paslaugas visuomenei, o besidominčius konsultuos miškininkystės klausimais. Tikimasi, kad palapinė bus pilna visas tris parodos dienas. Tarnybos darbuotojai renginyje lankydavosi ir ankstesniais metais, o štai direktoriui P. Zolubui paroda „Baltijos miškai 2015″ bus pirmoji.

Spausdinti

Informacija :

Valstybės įmonė
Valstybinių miškų urėdija Rokiškio regioninis padalinys
Identifikacinis nr. 26
Adresas: Sakališkio g. 2, 42110 Rokiškis
Juridinio asmens kodas - 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811
Atsiskaitomosios sąskaitos:
AB „Swedbank" LT457300010153812825
Tel. (8 ~ 458) 7 12 21
Faks. (8 ~ 458) 7 10 14
El.paštas:rokiskis@vivmu.lt.
Miškų sertifikavimas

Translate

Archyvai

Prenumeruoti naujienlaiškius

Įveskite el. pašto adresą ir prenumeruokite mūsų naujienas