Rekreacija – VĮ Rokiškio miškų urėdija

Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Reorganizuojamos valstybės įmonės (toliau kartu – Reorganizuojamos valstybės įmonės): Skaityti toliau »

Gaisringumo žemėlapis

Kategorijos

Praneškite apie pažeidimą (anonimiškumą garantuojame)

Tema

Jūsų žinutė

Įveskite saugos kodą
captcha

Rekreacija

VĮ Rokiškio miškų urėdija plėtodama valstybinių miškų pritaikymą kultūringam žmonių poilsiui, savo veiklos teritorijoje rengia ir prižiūri įvairius rekreacinius objektus: stovyklavietes, poilsio aikšteles, pažintinius takus. 2008 metų vasarą miškų urėdija visuomenei pristatė videofilmą, apžvelgiantį Rokiškio miškų vertybes ir populiarinantį poilsį gamtoje.

 Remiantis LR miškų įstatymo nuostatomis, piliečiai turi teisę laisvai lankytis miškuose, išskyrus rezervatų ir specialios paskirties objektų (pasienio zona, kariniai objektai ir kt.) miškus ir miškus, kuriuose tai riboja kiti įstatymai. Tiesa, nuo didelio lankytojų skaičiaus nukenčia miško ekosistema, ypač tuomet, kai gamtoje elgiamasi neapdairiai, neatsakingai, jos netausojama.

Galbūt kai kurie žmonės net nežino, kas miške galima, o kas – ne. Miško lankytojams draudžiama kurti laužus tam tikslui neįrengtose ar neskirtose vietose, mėtyti neužgesintus degtukus ir nuorūkas, kirsti ar kitaip žaloti augančius medžius, krūmus, ardyti miško paklotę, gaudyti ir naikinti laukinius gyvūnus, juos neštis į namus, rinkti paukščių kiaušinius, ardyti gyvūnų būstus (olas, dreves, lizdus, skruzdėlynus ir pan.), naikinti ir gadinti poilsiaviečių įrangą, informacinius ženklus bei stendus, kvartalinius stulpus, riboženklius, leisti bėgioti miške palaidiems šunims, išskyrus tuos, kurie prižiūrimi pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse numatytą tvarką, trukdyti kitų lankytojų poilsį triukšminga muzika, plauti autotransporto priemones, šiukšlinti, ne šiukšlių dėžėse palikti atliekas ir tarą.

   Taip pat reikia priminti, kad įvažiuoti į mišką ir važinėti po jį galima tik keliais. Statyti autotransporto priemones miškuose leidžiama tik tam tikslui skirtose aikštelėse ir šalikelėse. Poilsiautojams pasiruošti kurą laužavietėms leidžiama tik pasirenkant nelikvidinių šakų, žabų, kitos nelikvidinės medienos, taip pat atpjovų ir kitų atliekų, likusių baigtose eksploatuoti kirtavietėse.

Miškus gerokai gadina važinėjimas keturračiais. Nukenčia miškai ir nuo lankytojų, kurie nepakankamai atsižvelgia į atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus. Didelė žala gamtai daroma jau tada, kai poilsiautojai miške išmeta polietileno maišelius, plastikinius butelius ar kitas ilgai yrančias atliekas. O ką jau kalbėti apie buitines atliekas ar po remontų likusias statybines medžiagas?

Be gausių draudimų, miško lankytojams taikomos ir tam tikros prievolės. Jie privalo nuolat prižiūrėti užkurtą laužą, baigę kūrenti – užpilti jį žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti. Pastebėję gaisrą, turite jį užgesinti, o jeigu to atlikti neįmanoma, nedelsdami pranešti artimiausiai miškų urėdijai ar girininkijai, valstybinio parko administracijai, priešgaisrinės apsaugos tarnybai, policijai ar vietos savivaldos institucijai.

Artimiausiai girininkijai, veterinarijos tarnybai, Aplinkos apsaugos agentūrai ar medžiotojų būreliui tuojau pat būtina pranešti apie pastebėtus sužeistus, ligotus ar keistai besielgiančius laukinius gyvūnus.

Plačiau apie atsakingą poilsį miške skaitykite Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos interneto svetainėje.

Informacija :

Valstybės įmonė Rokiškio miškų urėdija
Adresas: Sakališkio g. 2, 42110 Rokiškis
Juridinio asmens kodas - 173235712
PVM mokėtojo kodas LT732357113
Atsiskaitomosios sąskaitos:
AB „Swedbank" LT867300010077155024
AB DNB bankas LT104010041500090167
AB SEB bankas LT127044060007782968
AB Šiaulių bankas LT687182800000345211
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre Nr. 173235712
Tel. (8 ~ 458) 7 10 12
Faks. (8 ~ 458) 7 10 14
El.paštas:info@rokmu.lt.
Miškų sertifikavimas

Vertimas (Translate):

Archyvai

Prenumeruoti naujienlaiškius

Įveskite el. pašto adresą ir prenumeruokite mūsų naujienas