Padauguvos girininkas atstatė partizanų bunkerį, kad leistų vaikams prisiliesti prie istorijos – VĮ VMU Rokiškio regioninis padalinys

Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Reorganizuojamos valstybės įmonės (toliau kartu – Reorganizuojamos valstybės įmonės): Skaityti toliau »

Privačių miškų savininkų dėmesiui

Norime informuoti visus privačių miškų savininkus, kad traukiant ar sandėliuojant medieną VĮ Valstybinių miškų urėdijos teritorijoje būtina raštiškai suderinti su VĮ Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio regioniniu padaliniu.

Kontaktinis asmuo:

Prekybos vadybininkas Mantas Zamaliauskas

Tel. nr.: +370 686 94120

Gaisringumo žemėlapis

Kategorijos

Priešgaisrinio budėjimo grafikas 2018 metams

Padauguvos girininkas atstatė partizanų bunkerį, kad leistų vaikams prisiliesti prie istorijos

2017-09-06
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/mums-rupi-padauguvos-girininkas-atstate-partizanu-bunkeri-noredamas-leisti-vaikams-prisiliesti-prie-istorijos-56-840134#_

Partizano vaikaitis. Žaliaraištis – Aukščiausiosios Tarybos gynėjas. Šaulys. Tai – Kęstutis Markevičius, Padauguvos girininkas. Tačiau užtruko ilgiau nei valandą, kol šis vyras atsivėrė ir susidėliojo paveikslas, kodėl žmogus aukotų laisvą laiką, kad vietiniams vaikams sukurtų šansą prisiliesti prie istorijos. „Viskas taip natūraliai ir klostėsi, taip ir turėjo būti”, – sakė girininkas.
„Kęstutis Markevičius ir Gediminas Armonavičius. Šie du pagrindiniai žmonės jau pernai savo jėgomis ir kitų žmonių pagalba atstatė partizanų stovyklavietę Padauguvėlės (Karalgirio) miške netoli Vilkijos. Šiais metais atstatė vieną bunkerį iš keturių ten užkastų ir paslėptų. <…> Tikiu, kad apie šiuos žmones turi išgirsti Lietuva”, – pasakojo su 15min redakcija susisiekęs skaitytojas. Vieną iš lietingų vasaros dienų 15min pavyko susitikti tik su K.Markevičiumi. Sutikdamas mus girininkas buvo pasidabinęs uniforma, o jo batai buvo kaip reikiant nublizginti. „Gal palaukime, kol nustos lyti”, – sakė girininkas. Slidinėjimas pažliugusiais takais Neatrodė, kad liūtis tuoj liausis – vanduo pylė iš dangaus, lyg šis būtų prakiuręs. Palaukėme keliolika minučių ir lietus nė kiek nesusilpnėjo. O girininkas ir nesiveržė į mišką. Kai atvykome prie buvusio Vanagų tako ir kelio bunkerių link, supratau labai stipriai klydęs. Čia dvigubai vyresnis K.Markevičius slidinėjo ir kopinėjo pažliugusiais takais, lyg šie būtų sausiausi ir patogiausi laiptai. Panašu, kad iki pat bunkerių paliktas ne ką mažiau sunkiai praeinamas takas, nei kad buvo partizanų laikais. „Autentiškas. Čia kad atvažiavę politikai galėtų įsivaizduoti, ką reiškia pagyventi bent savaitę miške”, – juokėsi K.Markevičius.
Mums prireikė keliolikos minučių, kol vienas iš nusileidimų šlaitu baigėsi slydimu žemyn ant užpakalio, nors ir buvome apsirengę daug patogiau nei girininkas. „Kitiems metams bandysime padaryti priėjimą prie trijų bunkerių. Dabar darome priėjimą iki palapinių”, – sakė K.Markevičius. O pakeliui iki atstatyto bunkerio girininkas paaiškino, kodėl šis miškas toks tankus ir sunkiai praeinamas. Pasak jo, visai čia pat yra miško kertinė buveinė, kur draudžiama bet kokia žmogaus veikla – medžiai auga, krinta ir pūva kaip civilizacijos nepaliestame gamtos užkampyje.

Informacijos šaltinis: Generalinė miškų urėdija

Spausdinti

Informacija :

Valstybės įmonė
Valstybinių miškų urėdija Rokiškio regioninis padalinys
Identifikacinis nr. 26
Adresas: Sakališkio g. 2, 42110 Rokiškis
Juridinio asmens kodas - 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811
Atsiskaitomosios sąskaitos:
AB „Swedbank" LT457300010153812825
Tel. (8 ~ 458) 7 12 21
Faks. (8 ~ 458) 7 10 14
El.paštas:rokiskis@vivmu.lt.
Miškų sertifikavimas

Translate

Archyvai

Prenumeruoti naujienlaiškius

Įveskite el. pašto adresą ir prenumeruokite mūsų naujienas