Kalninė arnika auga Gelednės ir Antaliedės girininkijose – VĮ VMU Rokiškio regioninis padalinys

Pranešimas

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.101 straipsnio 1 dalimi, pranešame apie numatomą žemiau išvardintų valstybės įmonių miškų urėdijų reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą.

Reorganizuojamos valstybės įmonės (toliau kartu – Reorganizuojamos valstybės įmonės): Skaityti toliau »

Privačių miškų savininkų dėmesiui

Norime informuoti visus privačių miškų savininkus, kad traukiant ar sandėliuojant medieną VĮ Valstybinių miškų urėdijos teritorijoje būtina raštiškai suderinti su VĮ Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio regioniniu padaliniu.

Kontaktinis asmuo:

Prekybos vadybininkas Mantas Zamaliauskas

Tel. nr.: +370 686 94120

Gaisringumo žemėlapis

Kategorijos

Priešgaisrinio budėjimo grafikas 2018 metams

Kalninė arnika auga Gelednės ir Antaliedės girininkijose

resizVĮ Švenčionėlių miškų urėdijoje kasmet vykdomas retų ir Raudonosios knygos augalų bei gyvūnų rūšių monitoringas. Štai jau keleri metai iš eilės stebime kalninės arnikos žydėjimą Gelednės miškuose. Neseniai kalninė arnika aptikta ir Antaliedės girininkijos miškuose.

Kalninė arnika – šiltesnių pietų kraštų augalas. Į Lietuvos raudonąją knygą kalninė arnika įrašyta dar 1976 m. Pasak Raudonosios knygos autorių, Lietuvoje ji aptinkama tik pietinėje ir pietrytinėje šalies dalyje, per kurią eina šiaurinė rūšies paplitimo riba. Toliausiai į šiaurę ir vakarus nutolusios radvietės buvo registruotos Kauno, Utenos ir Zarasų rajonuose. O dabar ir Švenčionių rajone. Arnika auga sausuose ir kintamo drėgnumo, nederlinguose kerpiniuose ir brukniniuose pušynuose. Tai daugiametis astrinių šeimos žolinis augalas, užaugantis 30 – 70 cm. Stiebas tiesus, plaukuotas; apatiniai lapai dideli, aukščiau mažesni, išsidėstę prie stiebo pagrindo skrotele. Lapų viršutinė pusė tamsiai žalia, plaukuota. Žiedai gelsvai oranžiniai. Žydi birželio – liepos mėnesiais, sėklos subręsta liepos – rugpjūčio mėnesiais.

Birželio 19 dieną įsitikinome, kad ir šiemet kalninė arnika sėkmingai žydi Gelednės girininkijos miškuose, juk ne veltui čia buvo įsteigtas Gelednės botaninis draustinis, užimantis 522,74 hektarų plotą. Draustinis Įsteigtas 1988 m., siekiant išsaugoti Žeimenos lygumų miško ir pelkių augalijos kompleksą su retų rūšių augalų augimvietėmis. Ypač gražiai atrodo arnikos žiedai pasienyje su Baltarusijos Respublika.

Informacijos šaltinis: Švenčionėlių miškų urėdija

Informacija atnaujinta 2015-07-13
Spausdinti

Informacija :

Valstybės įmonė
Valstybinių miškų urėdija Rokiškio regioninis padalinys
Identifikacinis nr. 26
Adresas: Sakališkio g. 2, 42110 Rokiškis
Juridinio asmens kodas - 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811
Atsiskaitomosios sąskaitos:
AB „Swedbank" LT457300010153812825
Tel. (8 ~ 458) 7 12 21
Faks. (8 ~ 458) 7 10 14
El.paštas:rokiskis@vivmu.lt.
Miškų sertifikavimas

Translate

Archyvai

Prenumeruoti naujienlaiškius

Įveskite el. pašto adresą ir prenumeruokite mūsų naujienas